ATLAS PLUS

Klej ATLAS PLUS zalecany jest przede wszystkim do okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania, wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, ułożonych na niestandardowym podłożu. Może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W szczególności jest polecany do okładzin wykonywanych na tarasach, balkonach, elewacjach, na ogrzewaniu podłogowym, kominkach. Płytki mogą być kładzione na płytach OSB, starych płytkach, lastryku, lamperiach olejnych, masach bitumicznych, na klejach po płytkach PCV. Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu. Powinien być używany do płytek o średniej nasiąkliwości – ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych i kamiennych. Może również być stosowany na otynkowane lub nieotynkowane ściany z bloczków, pustaków, cegieł, na wylewki cementowe i anhydrytowe. Znajdzie zastosowanie także na stropach drewnianych, płytach g-k, wiotkich ściankach działowych, na elastycznych hydroizolacjach typu WODER E lub WODER DUO.

GIPS BUDOWLANY DOLINA NIDY

Gips budowlany znajdzie zastosowanie podczas wykańczania ścian i sufitów w Twoim mieszkaniu. Wykorzystasz go do uzupełniania ubytków oraz wygładzania ich powierzchni – dzięki temu będą one przygotowane do malowania lub tapetowania. W naszej ofercie preparat ten znajdziesz także w mniejszym opakowaniu, więc wybierzesz produkt odpowiadający Twoim wymaganiom.

GIPS SZPACHLOWY DOLINA NIDY

Gips Szpachlowy jest uniwersalnym spoiwem gipsowym do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach, oraz do prac remontowych polegających na uzupełnianiu ubytków oraz wypełnianiu drobnych rys i pęknięć. Może być również stosowany do montażu prefabrykatów gipsowych oraz mocowania narożników aluminiowych. Przeznaczony jest na typowe podłoża mineralne, takie jak beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny i gipsowy oraz płyty gipsowo-kartonowe. Spoiwa tego nie stosuje się na podłoża drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych.

KNAUF MP 75

WŁAŚCIWOŚCI
■produkt mineralny
■lekki i wydajny
■tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach
■ reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny
■ odporny na ścieranie
możliwość wbijania gwoździ
■ możliwość nakładania do 50 mm
■ obróbka maszynowa
■ reakcja na ogień A1 – materiał niepalny
ZASTOSOWANIETworzenie powierzchni gładkich na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Jako tynk jednowarstwowy do wszystkich rodzajów podłoża.
■Od piwnicy po dach, do wszystkich pomieszczeń o maksymalnej wilgotności powietrza 70%, łącznie z kuchniami i łazienkami o zwykłym wykorzystaniu (np. toalety w szkołach i łazienki w hotelach, budownictwie mieszkaniowym, szpitalach itp.)
■ Jako podłoże pod różnego rodzaju farby i tapety 
■ Jako podłoże do układania płytek ceramicznych o ciężarze do 25 kg/m2
■ Jako podłoże pod tynki wykończeniowe
■ Jako podłoże pod masy szpachlowe

CEMEX Klej do zatapiania siatki CX-D430

Do przyklejania płyt styropianowych na podłożach mineralnych oraz do zatapiania siatki zbrojącej w systemach ociepleń budynków.

Dla przyklejania płyt styropianowych
Powierzchnia podłoża powinna być sucha, czysta, trwała i nośna. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Tynki osypliwe, popękane i „głuche” usunąć, szczeliny rozkuć. Ewentualne ubytki i nierówności uzupełnić. Mocne tynki oczyścić z łuszczących się warstw malarskich i zanieczyszczeń. Podłoża nasiąkliwe należy pomalować gruntem uniwersalnym CEMEX CX-G120. 

Dla zatapiania siatki na styropianie
Powierzchnia styropianu powinna być sucha, czysta, trwała i nośna. Ewentualne szczeliny między płytami wypełnić odpowiednio dociętymi paskami styropianu. W przypadku nierówności styropianu lub zniszczenia warstwy wierzchniej przez promieniowanie słoneczne UV (żółty nalot), powierzchnię przeszlifować tarką metalową lub pacą z papierem ściernym. Nie pozostawiać wystających elementów łączników.

CEMEX Klej do styropianu CX-D320

Zastosowanie
Do przyklejania płyt styropianowych na typowych podłożach mineralnych w systemach ociepleń budynków.
Rodzaj podłoża
Tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne. Mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych, bloczków z betonu komórkowego i inne, powierzchnie betonowe.
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być suche, czyste, trwałe i nośne. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Tynki osypliwe, popękane i „głuche” usunąć, szczeliny rozkuć. Ewentualne ubytki i nierówności uzupełnić. Mocne tynki oczyścić z łuszczących się warstw malarskich i zanieczyszczeń. Podłoża nasiąkliwe należy pomalować gruntem uniwersalnym CEMEX CX-G120.
Sposób użycia
Zawartość worka wymieszać mechanicznie lub ręcznie z właściwą ilością czystej, chłodnej wody do uzyskania jednorodnej konsystencji. Po odczekaniu 5 minut, ponownie wymieszać. Zaprawę klejową nakładać kielnią w formie placków i pasma obwodowego na płytę styropianową lub cienką warstwą przy pomocy pacy zębatej. Płyty styropianowe przykładać do ściany lekko je dociskając. Po przyklejeniu płyt, w ciągu 10 minut można jeszcze dokonać korekty ich położenia. Czynności przyklejania płyt należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 20 minut od nałożenia kleju na płytę.
Zaprawę klejową należy zużyć w ciągu 1 godziny od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia zaprawy klejowej w tym czasie, należy ją ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Przedozowanie wody wydłuży czas wiązania oraz pogorszy wszystkie cechy zaprawy klejowej, między innymi przyczepność. Do kołkowania styropianu należy przystąpić po 1 dniu, a do zatapiania siatki po 3 dniach od przyklejenia płyt. 

Gładź tynkowa biała STABILL PG-41

Służy do pokrywania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Daje efekt idealnie gładkiej, trwałej i odpornej na uszkodzenia powierzchni pod wymalownia lub tapety. Idealny materiał na „ostre” tynki cementowo-wapienne. Daje możliwość wykończenia powierzchni ścian w jednej aplikacji dzięki doskonałym parametrom przyczepności, plastyczności i krycia. Wysoki standard obróbki (gładź twarda) pozwala osiągnąć efekt „połysku i szkła” przy wielokrotnym zacieraniu powierzchni, wzmocniony dzięki uszlachetniającym dodatkom. Dzięki dużej twardości gładzi tynkowej PG-41 osiągamy znikomy efekt pylenia przy zacieraniu. Daje możliwość niewielkiej korekty krzywizny ścian (dopuszczalna grubość nakładania to dwie warstwy po 5 mm). Proporcje mieszania: 0,45 l wody na 1 kg gładzi.

Gips szpachlowy start STABILL PW-01

Służy do korygowania nierówności, pęknięć tynków i ścian. Produkt gorzej obrabialny niż gładź tynkowa PG-41 i szpachla uniwersalna PSZ-11 stosowany jako warstwa podkładowa pod te produkty. Doskonały do wypełniania ubytków (np. bruzd po instalacji elektrycznej) i wyprowadzania nierówności ścian. Przyczepność do podłoża podwyższona o 30% w porównaniu do standardowych szpachli. Przygotowany na bazie gipsu sztucznego, dzięki wypełniaczom dolomitowym ma doskonałą wytrzymałość oraz jasno-kremową barwę (większość podobnych produktów ma barwę żółtą). Proporcja mieszania: 0,45 l wody na 1 kg gipsu. 

ACRYL-PUTZ® ST10 START GŁADŹ SZPACHLOWA

ACRYL-PUTZ® ST10 START to gładź szpachlowa polecana do prac wykończeniowych i remontowych wewnątrz pomieszczeń, a szczególnie do całopowierzchniowego wygładzania ścian i sufitów, spoinowania płyt g/k z taśmą zbrojącą, niwelowania dużych chropowatości, nierówności i pęknięć na powierzchni tynków, płyt drewnianych, materiałów drewnopochodnych oraz do wyrównywania podłoży z cegły i betonu. Dzięki nowoczesnej formule może być stosowana jako warstwa wierzchnia bez konieczności użycia gotowych gładzi szpachlowych.
Łatwo się nakłada i szlifuje
Pojedyncze ubytki do 3 cm
Doskonały efekt końcowy – idealnie gładkie ściany!
Śnieżnobiała gładź szpachlowa doskonale przyczepna do podłoży. Nie wykazuje skurczu, wysycha w krótkim czasie, nie pęka nawet w grubych warstwach (do 3 cm – przy pojedynczych ubytkach),łatwo się szlifuje. Ściany i sufity po zastosowaniu gładzi szpachlowej uzyskują idealnie gładką, łatwą do malowania powierzchnię.

MAPEI

opis

KACZMAREK

opis

HAMMERITE

Hammerite Prosto Na Rdzę – połysk – to nowoczesna, jednoskładnikowa farba, schnąca na powietrzu, przeznaczona do antykorozyjnego i dekoracyjnego malowania metali żelaznych (stal, żeliwo), zarówno tych pokrytych rdzą, jak i czystych. Może być również stosowana do zabezpieczenia metali nieżelaznych po odpowiednim zagruntowaniu. Wykończenie w efekcie gładki połysk zapewnia niepowtarzalne walory estetyczne i długotrwałą ochronę antykorozyjną.
Do 8 lat ochrony przed rdzą!
Podwójna ochrona: Technologia DUALTECH odpycha wodę i zapobiega powstawaniu rdzy!
Łatwiejsze przygotowanie powierzchni - wystarczy usunąć resztki luźnej rdzy.
Szybsze malowanie - krótki czas schnięcia, mniejsza liczba warstw niż w przypadku zwykłych farb z podkładem.
Czyste i przyjemne malowanie - gęsta, tiksotropowa formuła sprawia, że farba nie kapie z pędzla i nie spływa z powierzchni pionowych.

VIDARON

Lakier Zewnętrzny bezbarwny połysk
Nowoczesny lakier opracowany z myślą o lakierowaniu drewna użytkowanego na zewnątrz pomieszczeń. Chroni lakierowane powierzchnie przed destrukcyjnym działaniem wody, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią. Nowoczesna formuła UV NANO-BLOCKER, oparta na dyspersji nanocząsteczek tlenku ceru, zabezpiecza włókna drewna przed rozpadem spowodowanym wpływem promieniowania UV.

DREWNOCHRON

Drewnochron, oprócz tradycyjnego Impregnatu Extra, preparatu głęboko penetrującego, z dodatkiem wodoodpornego wosku, zapewniającego pełną i skuteczną ochronę drewna, są również trzy Lakierobejce i Lakier. Produkty te perfekcyjnie dekorują drewnianą powierzchnię, ale także idealnie chronią drewno.

DOMALUX CAPON EXTRA

Podkład jest przeznaczony do malowania (gruntowania) drewnianych posadzek w celu stabilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z podłożem drewnianym. Zapobiega ciemnieniu drewna, zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych, uwypukla strukturę drewna, jest wyrobem szybkoschnącym.

AKZNOBEL

opis

TIKKURILA

opis

ŚNIEŻKA

opis

SADOLIN LAKIEROBEJCA EXTRA

Produkt chroni drewno przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, w szczególności przed mrozem, wilgocią i szkodliwym promieniowaniem UV. Powłoka odporna na działanie grzybów pleśniowych i biokorozję. Technologia Flexiguard™ tworzy silną, elastyczną i ochronną powłokę, która rozszerza się lub kurczy wraz z drewnem w zależności od temperatury. Powłoka nie łuszczy się i nie pęka nawet w zmiennych warunkach atmosferycznych.

SADOLIN IMPREGNAT POWŁOKOTWÓRCZY CLASSIC

Zabezpiecza drewno przed grzybami powodującymi siniznę drewna. Zapewnia ochronę drewna przeznaczonego do użytkowania w 2 i 3 klasie zagrożenia korozją biologiczną. Głęboko wnika w strukturę drewna chroniąc je również od wewnątrz. Chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki wysokiej zawartości żywic dodatkowo tworzy na powierzchni drewna odporną na działanie wilgoci powłokę, która wydłuąa trwałość zabezpieczenia aż do 7 lat.

SADOLIN LAKIEROBEJCA 3w1

Dekoruje drewno, trwale barwiąc i podkreślając jego naturalny rysunek. Nadaje piękny wygląd za sprawą efektu Velvet Touch™, powodującego, że uzyskana powłoka jest satynowa w dotyku. Produkt chroni drewno przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, w szczególności przed mrozem, wilgocią i szkodliwym promieniowaniem UV. Szybkoschnąca formuła sprawia, ze farba jest odporna na wymycie przez niespodziewany deszcz juz po 2 godzinach. Zapobiega biokorozji dzięki powłoce tworzonej na powierzchni drewna.

SADOLIN LAKIEROBEJCA ODPORNA NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE

Opracowana specjalnie z myślą o zewnętrznych powierzchniach drewnianych z drewna heblowanego. Nowoczesna, żelowa, niekapiąca formuła doskonale zabezpiecza drewno aż do 6 lat. Lakierobejca Odporna Na Trudne Warunki Atmosferyczne charakteryzuje się też bardzo wysoką wydajnością - do 25m²/l.

Nobiles Chlorokauczuk

Emalia Nobiles Chlorokauczuk przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni: stalowych, żeliwnych i betonowych na zewnątrz. Powłoki charakteryzują się wysoką elastycznością i odpornością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne.
Doskonała w zestawie z Nobiles Podkład Chlorokauczuk, trwale zabezpieczającym antykorozyjnie. Emalia Chlorokauczuk zalecana jest do malowania: konstrukcji stalowych, elementów metalowych ogrodzeń i balkonów itp., eksploatowanych w warunkach atmosfery: miejskiej, wiejskiej i przemysłowej uprzednio zagruntowanych podkładem.

DULUX KOLORY ŚWIATA

Dulux Kolory Świata to kolekcja 81 wspaniałych kolorów, inspirowanych najpiękniejszymi zakątkami świata, dostępna w postaci lateksowej emulsji do ścian i sufitów o matowym wykończeniu. Dzięki wyjątkowej formule tworzy bardzo trwałe i odporne na zmywanie powłoki, zachowując idealny wygląd i kolor ścian. Dulux niezmiennie podpowiada trendy kolorów. W tym roku to nadal skandynawskie szarości. W palecie znajduje się aż 15 odcieni do wyboru: od delikatnych jak Okruch Lodu lub Polarna mgiełka do zdecydowanych Grafitowy Zmierzch lub prawie czarna Nocna Wyprawa.
Dulux EasyCare to pierwsza na rynku plamoodporna farba wewnętrzna do ścian i sufitów o rewolucyjnych właściwościach hydrofobowych. Dzięki specjalnej powłoce farba odpycha wodę oraz wszelkie płynne zabrudzenia nie pozwalając im przeniknąć w głąb powierzchni. Tworzy matowe powłoki o najwyższej odporności na plamy, a ich usuwanie jest dziecinnie łatwe.

DULUX EASYCARE

Dulux EasyCare to pierwsza na rynku plamoodporna farba wewnętrzna do ścian i sufitów o rewolucyjnych właściwościach hydrofobowych. Dzięki specjalnej powłoce farba odpycha wodę oraz wszelkie płynne zabrudzenia nie pozwalając im przeniknąć w głąb powierzchni. Tworzy matowe powłoki o najwyższej odporności na plamy, a ich usuwanie jest dziecinnie łatwe.

SIGMA

opis

DEKORAL

opis

MALFARB WINYL Z

Winyl Z przeznaczony jest do dekoracyjnego malowania elewacji budynków. Nadaje się również do malowania sufitów i ścian wewnątrz pomieszczeń. Można go stosować do aplikacji na wszelkiego rodzaju podłoża budowlane takie, jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, płyty cementowe, beton, gazobeton, cegłę, kamienie, wyprawy akrylowe i mineralne, szpachlówki, a także drewno (po uprzedniej impregnacji). Daje matowe, gładkie, niepękające powłoki.

BONDEX

Inteligentna farba dla wymagających
Bondex Smart Paint to najwyższej jakości plamoodporna farba hybrydowa o matowym efekcie wykończenia z innowacyjną formułą HYBRYD SYSTEM 4w1.

ALTAX

opis

SWISSPOR

opis

ISOROC

opis

ROCKWOOL

opis

ISOVER

opis

WKRĘT-MET

opis

STALCO

opis

AW NARZĘDZIA

opis

KONEKT

opis

DEWALT

opis

MILWAUKEE

opis

MAKITA

opis

STANLEY

opis

HITACHI

opis

POLBRUK

opis

SUPERBRUK

opis

Contact us

Armii Krajowej 20
17-120 Brańsk

85 737 64 08

e-mail

© MAG BUD 2018